Kullanım Şartları

Sürücü Belgesi ve Yaş

vipkaradeniz Oto Kiralama' dan kiraladığınız tüm araçlar için uluslararası veya T.C. sürücü belgesi gereklidir. Ayrıca aşağıdaki koşullara sahip olmak gerekmektedir.

  • Ekonomik Araçlar için en az 21 yaş ve 2 yıllık ehliyet
  • Aile ve Orta Sınıf Araçlar için en az 22 yaş ve 2 yıllık ehliyet
  • Minivan ve Üst Grup Araçlar için en az 24 yaş ve 3 yıllık ehliyet

 

Ödeme Koşulları

Kira bedeli veya extralar ödeme başlangıcında geçerli kredi kartı veya nakit olarak vipkaradeniz Oto Kiralama' ya yapılabilir ancak nakit ödemelerde bile kredi kartı olma zorunluluğu vardır.

 

Sigorta Koşulları ve Ek Sürücüler

vipkaradeniz Oto Kiralama' dan araç kiralayan siz değerli misafirlerimiz kira başlangıcında kasko ve hırsızlık sigortalarını kabul ederek, kiralama sözleşmesine ehliyet ve kimlik bilgilerini ve de ekstra ücret ödeyerek varsa ek sürücü bilgilerini yazdırarak oluşabilecek hasar ve çalıntı durumlarında sorumluluk almaz. Ancak kiralayan, kaza anında yetkili makamlardan(polis veya jandarma) aracı yerinden kıpırdatmadan alkol ve kaza raporunu almak, çalınma durumlarında yine yetkili makamlara başvurarak tutanak düzenletmek, aracın anahtarını ve ruhsatını vipkaradeniz Oto Kiralama firmasına ulaştırmakla mükelleftir.

Kaskonun geçerli olabilmesi için alınan raporlarda alkol veya uyuşturucu etkisi altında olmaması, çalıntı tutanağında anahtarı ve ruhsatı ibraz etmesi gerekmektedir. Ayrıca kira sözleşmesinde adı geçmeyen başka bir sürücünün hakimiyetinde olmaması gerekmektedir.

Aksi durumlarda tüm hasar ve kiralama firmasının tüm zararı kiralayana aittir.

Kasko ve hırsızlık sigortası fiyata dahil olup lastik yarılmaları, cam, far ve aynalara gelebilecek zararlar kasko kapsamı dışındadır. Eger sürücüler talep ederse günlük 3 Eur + Kdv ödeyerek(Max 30 Eur + Kdv) Tam Kaza Sigortası satın alabilirler.

vipkaradeniz Oto Kiralama' dan kiralanan aracın alt kısmını bir yere vurmak kaydıyla motora verilecek hasarlar , anahtarda oluşacak hasar veya kaybolması, plakaların kaybolması her türlü koşulda sigorta kapsamı dışındadır.

Kira süresince, trafik kurallarına uymaksızın oluşan trafik cezaları ve aracın trafikten men edilmesi sonucunda doğacak maddi zararlar kiralayana aittir.

vipkaradeniz Oto Kiralama' dan kiralanan araçların hiçbir şekilde yurt dışına çıkmasına izin verilmez.

vipkaradeniz Oto Kiralama internet sitesinde görünen araç resimleri örnek resimlerdir. Marka ve model garantisi verilememektedir. Rezervasyon yaptırmak istediğiniz aracın muadili veya bir üst grubu (ücrete tabi olmaksızın) size tedarik edilecektir.

vipkaradeniz Oto Kiralama' ya ait tüm araçlarda araç gruplarına göre 200 Eur + Kdv ile 750 Eur + Kdv arası Excess bulunmaktadır. Eger sürücüler talep ederse günlük 3 Eur + Kdv ödeyerek(Max 30 Eur + Kdv) Super Excess Cover satın alabilirler.